A ceyloni fahéj tele van antioxidánsokkal, amelyek segítenek a szabadgyökök ellen, ezzel csökkentve az olyan betegségek kockázatát mint a rák, a szívbetegségek és a cukorbetegség.
A ceyloni fahéj, kifejezetten gazdag mangában. Ez a nyomelem segít a szervezetnek a hormon-termelő enzimek előállításában és támogatja a csontok egészségét is.
A fahéj egy nagyon ízletes fűszer. Évezredek óta nagyra értékelik gyógyhatásait. A modern tudomány megerősítette azt amit a népi gyógyászat, már sok-sok évszázada tud.
Nem minden fahéj egyforma. A cejloni fahéj az igazi fahéj.
A cejloni fahéjnak alacsonyabb a kumarin tartalma. A kumarin nagy mennyiségben problémát okozhat a szervezetben.
Összetevők: finomra őrölt cejloni fahéj.
Adagolás, tudnivalók:
- Ételekhez, italokhoz keverve.
- Felbontás után 3 hónapon belül fogyassza el.
Tárolás: Száraz, hűvös, fénytől védett helyen, 25°C alatt.
A fahéj pozitív élettani hatásai
A ceyloni vagy "igazi fahéj" Sri Lankáról származik. A Cinnamomum zeylanicum fa belső kérgéből állítják elő. A hagyományos fahéjjal szemben a kumarin tartalma elenyésző, így nagyobb mennyiségben is fogyasztható. A fahéj erős illatú fűszer, a főzés és forralás során nem veszít az aromájából. Jól használható gyümölcslevesek, befőttek és kompótok készítésénél, almás, cseresznyés és meggyes sütemények, rétesek, édes töltelékek, krémek, mézeskalács, fánk, tejes ételek ízesítője.
Sokan csak finom, illatos fűszernövényként ismerik a fahéjat, pedig egészségünk támogatója is. A népi gyógyászat például természetes fertőtlenítőszerként, baktérium-, gomba- és vírusölőként tartja számon. Mindezek mellett segíthet karbantartani a vércukorszintet, csökkentve azt. Jó hatással van az anyagcserére, támogatja a zsírégetést is.
A fahéj segítheti a szív védelmét azzal, hogy csökkenti a triglicerid és a koleszterin szintjét. Ezen felül képes a vérnyomás csökkentésére, ami szintén javítja a szív egészségét. A fahéj antioxidáns tartalmával megvédheti a testet a szabad gyökök sejtkárosodásaitól.
Vannak tanulmányok amelyek kimutatták, hogy a fahéj inzulinszerű hatású, és csökkentheti a vércukorszintet. Ezen kívül pozitív hatását mérték a vér lipidszintjére is.
A fahéj gyógyszerként való felhasználásának nagy hagyománya van, és különféle kultúrákban megtalálható.
Ősidők óta mondják, hogy a fahéjnak jótékony tulajdonságai vannak. Salamon megszórta táborát mirhával, agávéval és fahéjjal, hogy ezzel fűszerezze a szerelem éjszakáját. A perzsa régióban fahéjjal és mézzel készített kenőcsöket alkalmaztak afrodiziákumként a vágy és a férfiasság erősítésére.
A terméket kisgyermek elől elzárva kell tartani. Oldalainkon található információk, leírások nem helyettesíthetik orvosok, szakemberek véleményét! A termékek nem alkalmasak betegségek kezelésére valamint megelőzésére. A termékek leírásai a termék összetevőiről szóló általános információk, amelyek jellemzően tudományos publikációkon alapulnak, nem az adott termék konkrét tulajdonságait írják le. Kérjük, hogy a termékleírások, ismertetők, reklámok és egyéb információk olvasásakor ezt vegye figyelembe!
Ha értend-kiegészítőt vásárol, ne felejtse el, hogy az étrend-kiegészítők nem gyógyszerek, nem rendelkeznek gyógyhatással. Terhesség, szoptatás alatt vagy, ha bármilyen betegséget diagnosztizáltak önnél, minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét mielőtt bármilyen étrend-kiegészítőt vásárolna. Fontos, hogy az étrend-kiegészítők nem helyettesítik a vegyes étrendet! Az ajánlott napi fogyasztási mennyiséget ne lépje túl!