Óriási tévhit, hogy csak a pajzsmirigynek van szüksége jódra! Ez egy hierarchikus rendszer, ahol a jódfelhasználás szempontjából az elsőbbséget a pajzsmirigy élvezi, de ugyanúgy szüksége lenne rá például a genitáliáknak is.
Alapesetben a pajzsmirigyé az elsőbbség a bevitt jódra, mert az élethez nélkülözhetetlen hormonokat termel. Amikor már az is bejelez, hogy baj van, akkor az összes többi jódigényes szervünk már évek, akár évtizedek óta éhezik! Tehát azzal nem lehet érvelni, hogy „nekem nem kell a jód”, mert nincs problémám a pajzsmirigyemmel. Jódra NEM csak a pajzsmirigyünknek van szüksége!
A jód nélkülözhetetlen!
A fogyókúrák megtorpanásának hátterében nagyon sok esetben a pajzsmirigy alulműködés található, ami miatt nem képesek a fogyókúrázók további súlycsökkenést elérni, a lelassult anyag-cserefolyamatok következtében.
Ezért fontos a jód a szerveinknek:
- Pajzsmirigy: az egyik legjódigényesebb szervünk, hormonokhoz kell – hiányában göbök, alul- és túlműködési zavarok alakulhatnak ki.
- Mellékvese: stressz esetén fokozottabb a jódigénye.
- Prosztata, herék: a rák kockázata csökkenthető akár a jóddal. A nemi hormonok termeléséhez is szükséges jód.
- Petefészek: a 2. legnagyobb jódkoncentrálók, hiányában: pl.: ciszták, ciklusproblémák alakulhatnak ki.
- Emlők: a 2. legnagyobb jódraktár, hiányában: ciszták, csomók keletkezhetnek, illetve érzékenyebbé válhatnak.
- Magzati fejlődés: nélkülözhetetlen a központi idegrendszer normál fejlődéséhez, hiányában autizmus, figyelemzavar stb. – a központi idegrendszer fejlődési zavarai alakulhatnak ki.
- Hasnyálmirigy, máj: a jód fontos az inzulin termeléséhez, ezáltal a vércukorszint szabályozásában is. A máj szabályozza a jódkörforgást.
- Gyomor, bélrendszer: a nyálkahártya védeleméhez, a sav- és váladékképződéshez.
- Agy: szellemi frissességhez, a tobozmirigy működéséhez, valamint védi a központi idegrendszert a szabadgyökökkel szemben.
- Immunrendszer: a fehérvérsejtek normál működéséhez.
- Nyál- és könnymirigy: a váladéktermeléséhez; hiányában: nyelv- és/vagy szemszárazság alakulhat ki.
- Szív: szívritmus szabályozásához fontos tápanyag.
- Bőr: első védelmi vonal, fontos a sejteknek is, illetve a verejtékmirigyek működéséhez.
Mi a megoldás?
A Szelíd Kék Jódnak van egy olyan fantasztikus tulajdonsága, hogy nem lehet túladagolni. Amikor a szervezet számára már „felesleges” a jód, akkor egyszerűen kiürül a vizelettel, és nem okoz semmiféle mellékhatást.
A pajzsmirigy problémákkal küszködők a termék alkalmazása előtt kérjék ki az orvosuk véleményét!

Oldalainkon található információk, leírások nem helyettesíthetik orvosok, szakemberek véleményét! az étrend-kiegészítők nem gyógyszerek, nem rendelkeznek gyógyhatással. Nem alkalmasak betegségek kezelésére valamint megelőzésére, az emberi szervezet működési zavarainak helyreállítására. A leírások tájékoztató jellegűek, amelyek nem állítják, vagy sugallják, hogy az étrend-kiegészítők a betegségek megelőzésére, kezelésére alkalmasak, vagy ilyen tulajdonsággal rendelkeznek. Terhesség, szoptatás alatt vagy, ha bármilyen betegséget diagnosztizáltak önnél, minden esetben kérje ki kezelőorvosa véleményét mielőtt bármilyen étrend-kiegészítőt vásárolna. Az ajánlott napi fogyasztási mennyiséget ne lépje túl! Az étrend-kiegészítők nem helyettesítik a vegyes étrendet! A terméket kisgyermek elől elzárva kell tartani.
Az étrend-kiegészítők élelmiszerek, így a jelölésükre (címke feliratok, a címkén, csomagoláson található bármely jel, ábra stb.) és reklámozásukra az élelmiszereknél megfogalmazott általános előírásokat kell alkalmazni. Ennek megfelelően a termékek jelölése, megjelenítése és hirdetése nem állíthatja, vagy sugallhatja, hogy az étrend-kiegészítő betegségek megelőzésére, kezelésére alkalmas, vagy ilyen tulajdonsága van. A termékek leírásai a termék összetevőiről szóló általános információk, amelyek jellemzően tudományos publikációkon alapulnak, nem az adott termék konkrét tulajdonságait írják le. Kérjük, hogy a termékleírások, ismertetők, reklámok és egyéb információk olvasásakor ezt vegye figyelembe!
